Mitai

Apie šį – vieną iš populiariausių komforto įrenginių sklando nemažai mitų ir klaidingų įsitikinimų.

Griauname

keletą iš jų

Ar tiesa, kad kondicionieriai neima oro iš lauko, o išoriniai blokai į patalpas prileidžia oro?

Iš tikrųjų, dėka savo specialios konstrukcijos oro kondicionieriai veikia taip, kad šilumos perteklių iš patalpų šalina į lauką, iš lauko oro nepaimdami. Oro kondicinierius nevėdina patalpos, o dirba su ten esančiu oru. Norint, kad įrenginys veiktų efektyviai ir patalpoje būtų pageidaujama temperatūra, būtina laikyti langus ir duris sandariai uždarytus. Jeigu reikalingas ir patalpų vėdinimas, įprastos split-sistemos naudojamos su atskiromis vėdinimo sistemomis.

Nuo oro kondicionieriaus galite persišaldyti

Be abejo, jeigu grįžtate suprakaitavčs ir atsisėdate po tiesiogine šalta kondicionieriaus oro srove, greičiausiai peršalsite. Taip kaip ir prie praverto lango ar skersvėjo.

Tačiau šiuolikiniai įrenginiai turi patogius režimus, kurių pagalba atšaldyto oro srautai nukreipiami saugia kryptimi. Visi šiuolaikiniai kondicionieriai turi sklendes, kurių pagalba reguliajama šalto oro srauto kryptis.

Kai kurie gamintojai savo oro kondicionieriuose yra įdiegę “Chaos” režimą. Tai technologija, kuri chaotiškai keičia oro padavimo į patalpą srauto kryptį, taip sumažindama nemalonų temperatūrų skirtumą atskirose patalpos dalyse.

Pažangią technologiją naudoja firma Mitsubishi Electric.  Gamintojas į savo įrenginius montuoja infraraudonųjų spindulių jutiklius, kurie matuoja kambario grindų ir sienų temperatūrą.

Jeigu jutiklis nustato šiltą ar šaltą vietą, kondicionieriaus srovės krytis atomatiškai pakoreguojama. Tai leidžia visame kambaryje užtikrinti vienodą temperatūrą.

Daikin  ir Sharp gamintojai taip pat naudoja įdomius oro srautų valdymo sprendimus.

Norint išvengti peršalimo, svarbu nepadaryti didelio skirtumo tarp  temperatūros esančios gatvėje ir patalpoje. Sveikatos specialistai rekomenduoja, kad skirtumas būtų ne didesnis kaip 4-5o C.

Kondicionieriai platina legioneliozę

Legioneliozė – tai ūminė infekcinė liga, pasireiškianti ūminės pneumonijos ar ūminės respiracinės ligos klinikiniais sindromais.

Prieš kelis dešimtmečius visą pasaulį apskriejo informacija, kad viename niujorko karo veteranų susitikme keli dalyviai susirgo sunkia plaučių liga. ligos protrūkį susiejo su viešbutyje veikiannčia kondicionavimo sistema. Tiesą sakant anksčiau šios ligos sukėlėjas legionela buvo gana plačiau paplitęs. Jų buvo randama buitinėse vandens tiekimo sistemose, ypač ten,kur sena įranga. Nors šių bakterijų populiacija nedidelė, susidarius palankioms vystymosi sąlygoms, gali atsirasti pavojus susirgti šia sunkia liga.

Nors po to įvykio dar daug metų buvo gąsdinama, kad oro kondicionieriai gali užkrėsti šia liga, iš tikrųjų sąlygos šioms bakterijoms veistis kondicionieriuje nėra palankios. Bakterijų dauginimuisi reikalingas vanduo, kurio temperatūra būtų apie 30-35o C. Tuo tarpu kondicionieriuje susidarančio kondensato temperatūra tik vos aukštesė už 0o C ir jis pats iškart pašalinamas iš įrenginio.

Oro kondicionierius džiovina orą

Kad žmogus komfortabiliai jaustųsi kambaryje, santykinis oro drėgnumas turėtų būti 30 – 60%. Žiemą, kada lauke šalta, santykinis oro drėgnumas tikrai gali būti žemas ir siekti tik 15%. Vėdinant patalpas toks oras patenka į kambarius, o be to, kambario orą sausina ir šildymas radiatoriais. Žiemą kondicionierius oro sausumui jokio įtakos nedaro, nes paprasčiausiai nenaudojamas.

To tarpu vasarą santykinis oro drįgnumas siekia ir 80-90% ir kondicionierius, vesindamas ora, kartu surenka ir drėgmę. Taip patalpų oras tampa komfortabilus.

Daugelyje kondicionieriu netgi įdiegta funkcija “Drėgmės surinkimas”, nejungiant šaldymo funkcijos. Firma Daikin jau gamina kondicionierius, kurie gali netgi padidinti patalpos oro santykinį drėgnumą.

Oro kondicionieriai yra triukšmingi

Nuo 7-19 val. leidžiamas ne didesnis nei 40 decibelų (ekvivalentinis) ir 55 decibelų (maksimalus) garso lygis, nuo 19-22 val. – ne didesnis nei 35 decibelų (ekvivalentinis) ir 50 decibelų (maksimalus) garso lygis, nuo 22-7 val. – ne didesnis kaip 30 decibelų (ekvivalentinis) ir 45 decibelų (maksimalus) garso lygis.

Kondicionieriaus skleidžiamas triukšmo lygis paprastai neviršija 35 dB. Tyliausiai veikia split tipo sistemos. Yra daugybė modelių, kurių skleidžiamo triukšmo lygis yra 21-24 dB. Tai tyliau nei bibliotekoje.

Kenksmingas kondicionieriuose esantis freonas

Dauguma kondicionierių yra užpildyti freonu. Vartotojui iš esmės nėra jokio skirtumo kokios rūšies freonu užpildytas jo įrenginys. Tačiau pagal visuotinai priimtus tyrimus, kai kurios freono rūšys, pavyzdžiui R22, naikina planetos ozono sluoksnį. Todėl pastaraisiais metais, dauguma gamintojų naudoja ozonui nekenksmingą freoną R407C ar R410A.

Bet kurio freono garus galima įkvėpti be jokios rizikos sveikatai (nors specialiai tai daryti nerekomenduojama). Freonas gali tapti pavojingas dviem atvejais. Pirmiausia, kontaktuodamas su atvira liepsna, R22 virsta nuodingomis fosgeno dujomis. Tačiau mažai tikėtina, kad nuo kondicionieriuje esančio kiekio galėtų kilti rimtos pasekmės. R407C ir R410A fosgeno dujomis nevirsta.

Antra, jeigu didelis freono kiekis patenka į mažą kambarį, jis gali išstumti visą orą. Tam freono koncentracija turėtų viršinti 0,3 kg/m3 Standartinio oro kondicionierius, kurio galia yra 3,5 kW, lauko bloko įkrova yra maždaug 1 kg freono. Toks freono kiekis bus pavojingas patalpai, kurios tūris ,ažesnis kaip 3 m,3.

Susisiekime!

Mūsų biuras

Statybininkų g. 8, Marijampolė

Skambinkite

Darbo laikas

Pr-Pn: 8:00-17:00