Kas yra inverteris?

Lotyniškas žodis inverto reiškia atversti, pakeisti. Inverteriniuose kondicionieriuose naudojama inverterinė elektrinė grandinė. Inverterinė elektrinė grandinė kintamąją elektros srovę keičia į nuolatinę, o po to vėl iš nuolatinės į kintamąją. Antrojo konvertaimo metu keičiasi srovės įtampa ir dažnis, o tai leidžia laisvai valdyti kompresoriaus sukimosi greitį ir atitinkamai oro kondicionieriaus aušinimo ar šildymo galią. Dėl šios technologijos inverteriniai oro kondicionieriai yra ekonomiškesni ir kelia mažiau triukšmo nei oro kondicionieriai su įprastu kompresoriumi.

Tiksli temperatūros kontrolė

Pasiekus vartotojo nustatytą temperatūrą, inverterinis oro kondicionierius ne išsijungia, bet sumažina vėsinimo/šildymo galingumą, veikdamas mažais greičiais. Šiuo režimu įrenginys sugeba labai tiksliai palaikyti oro temperatūrą patalpoje (± 0,5o С nuo nustatytos reikšmės) ir veikia labai tyliai.

Greitas aušinimas

Kondicionierius su inverteriu greičiau (apie 15%) atvėsina arba sušildo orą kambaryje po pirminio paleidimo, nes, kol pasiekia numatytą temperatūrą, veikia padidintu galingumu (viršija paprasto įrenginio galią).

Akivaizdus energijos taupymas

Tam, kad palaikytų norimą kambario temperatūrą, įprastinis oro kondicionierius nuolat įsijungia ir išsijungia. Inverterinis kondicionierius veikia neišsijungdamas, bet labai mažomis apsukomis ir todėl kambario temperatūros palaikymui sunaudoja iki 45% mažiau elektros energijos.

 

Ilgas kompresoriaus tarnavimo laikas

Inverterio valdomas kompresorius gali veikti tiek priverstiniame režime (kai naudojama galia didesnė už nominalią, kad greičiau pasiekti norimą temperatūrą), tiek minimaliame režime, kurio pagalba patalpoje palaikoma pastovi temperatūra. Kadangi kompresorius veikia nesustodamas, jis nespėja atvėsti, yra visada šiltas. To pasekoje, mažiau dėvisi įrenginio dalys, o pats kompresorius dirba daug tyliau. Pagrindinis kompresoriaus dalių susidėvėjimas vyksta jo paleidimo metu.

Susisiekime!

Skambinkite

Darbo laikas

Pr-Pn: 8:00-17:00