Kaip išsirinkti oro

  kondicionierių

Norėdami išsiaiškinti, koks kondicionierius jums būtų tinkamiausias, pabandykite atsakyti sau į šiuos klausimus.

1. Kokiam naudojimui Jums reikalingas oro kondicionierius?

Jei karštuoju metų laiku namuose dieną praleidžiate mažai laiko ir kambarį norite atvėsinti tik prieš miegą, nėra reikalo pirkti patį brangiausią oro kondicionierių. Priešingu atveju, jei, tarkime, dažnai dirbate namuose ar lengvai atsibundate net nuo menkiausio triukšmo, rinkitės aukščiausios kokybės, nors ir brangesnį, įrenginį, kuris veiks tyliai ir bus ilgaamžis.

2. Ar norėsite jį naudoti ir šildymui?

Šiais laikais yra tokių oro kondicionierių, kurie sukurti labiau šildymo funkcijai nei šaldymo ir gali būti naudojami kaip pagrindinė patalpos šildymo sistema. Todėl būtina įvertinti, kokia bus pagrindinė įrenginio paskirtis: ar įrenginys bus naudojamas daugiau vėsinimui su galimybe pereinamuoju laikotarpiu šildyti, ar reikalinga galimybė eksploatuoti visą žiemą (nuo to priklauso ir pačios įrangos kaina).

3. Ar tikrai reikalingas sieninis oro kondicionierius?

Oro kondicionierių būna įvairių rūšių: monoblokiniai sieniniai, kanaliniai-ortakiniai (paslėpti, antri pagal populiarumą po sieninių, vėdina kelias patalpas, bet reikia ortakių ir pakabinamų lubų), kasetiniai (reikia pakabinamų lubų), palubiniai-konsoliniai, grindininiai, split, multi-split, mobilūs (statomi ant grindų, dažniausiai pasirenkami nuomininkų), be išorinių blokų. Sieniniai oro kondicionieriai yra populiariausi dėl gerų eksploatacinių savybių (dizainas, nedidelis triukšmas, oro valymas), kainos, dydžio ir kt. Tad dažniausiai renkamasi juos. Visgi galima atsižvelgti ir į kitas galimybes.

4. Kokia kaina ir atitinkamai įrenginio klasė turėtų būti?

Dažniausiai tam tikro gamintojo įrenginiai skirstomi į klases (ekonominė, vidutinė ir aukšta), o nuo klasės priklauso kaina.

5. Kokia sistema reikalinga: SPLIT, MULTISPLIT ar MONOBLOKINIĖ?

SPLIT oro kondicionavimo sistema susideda iš vieno bloko, esančio lauke (išorinio bloko) ir vidinio bloko, tarpusavyje sujungta komunikacija (varinių vamzdelių trasa, elektros kabeliu). Ji naudojama dažniausiai, jei atitinka visus kliento reikalavimus, yra sąlyginai pigesnė.
MULTI SPLIT oro kondicionavimo sistema susideda iš vieno išorinio bloko ir kelių vidinių blokų. Ši sistema naudojama kelių patalpų vėsinimui, kai norima išvengti keletos išorinių blokų ant pastato išorinių sienų. Ji yra šiek tiek brangesnė.

MONOBLOKINIS kondicionierius yra vieno bloko įrenginys, kuris montuojamas patalpų viduje.

6. Ar bus galimybė įrengti išorinį įrenginio bloką?

Kai kurie žmonės, gyvenantys bute, negauna leidimų įsirengti oro kondicionierių su išoriniu bloku. Šiai problemai spręsti sukurti oro kondicionieriai be išorinio bloko – monoblokiniai, mobilūs oro kondicionieriai bei rekuperatoriai su integruotu šilumos siurbliu, neturintys išorinio bloko. Visgi dažniausiai renkamasi su išoriniu bloku, kadangi kondicionieriai be išorinio bloko dirba garsiau, turi ne visas išmanias funkcijas. Ko reikia norint įsirengti sieninį kondicionierių su išoriniu bloku daugiabučio bute rasite čia>>. Daugiabutyje įsirengiant oro kondicionierius be išorinio bloko (taip vadinamus monoblokinius), jokių leidimų nereikės.
Priešingai nei pirmtakai, šie oro kondicionieriai jau turi begarsį veikimą, mažą energijos suvartojimą, modernų dizainą. Taigi, jų savybių visuma griauna mitus apie monoblokinius oro kondicionierius kaip apie garsius „dinozaurus“.
Be abejo, jų vidutinis skleidžiamas garsas didesnis nei buitinių sieninių kondicionierių, tačiau teikiamas komfortas karštą vasarą ar šaltą žiemą viršija šį trūkumą.

7. Ar reikalingas įrenginio valdymas per Wi-Fi?

Ne visi oro kondicionieriai turi šią funkciją ir ne visiems klientams ji reikalinga. Wi-Fi valdikliai su kondicionieriumi gali būti suderinti 3 variantais:
• Wi-Fi valdiklis gamykliškai integruotas kondicionieriuje;
• Wi-Fi kaip kondicionieriaus papildomas priedas, kurį galima integruoti į kondicionieriaus vidų, kai pačiame kondicionieriuje jau būna numatyta jam vieta;
• Wi-Fi valdiklis kaip savarankiškas kondicionieriaus priedas, jei kondicionierius yra senesnio modelio ir nėra numatytas veikti su Wi-Fi valdikliu. Toks priedas gali būti sumontuotas su bet kokio tipo kondicionieriumi.

8. Ar reikalinga funkcija, skirta palaikyti nedidelę pliusinę oro temperatūrą patalpoje?

Ši funkcija labai patraukli išvykus iš namų, siekiant išlaikyti apyšiltį namą, kad būtų malonu grįžti, jeigu kondicionierių planuojate naudoti ir kaip šildymo įrenginį. Visgi, tai neaktualu gyvenant bute, kur tai užtikrina radiatoriai.

9. Ar svarbu, kad įrenginys dirbtų kuo tyliau?

Šis reikalavimas keliamas, priklausomai ne tik nuo numatomos įrenginio vietos, kurioje bus sumontuotas oro kondicionierius, bet ir nuo miego jautrumo, naudojimo dažnumo ir kt.

10. Kaip su garantija?

Perkant iš nežinomų asmenų ar vienadienių įmonėlių, gali atsitikti taip, kad sugedus įrenginiui jo remonto sąnaudas turėsite apmokėti savo lėšomis. Teiraukitės pas pardavėją kokios garantinės sąlygos yra jų parduodamai prekei. Neretas atvejis, kai garantinis aptarnavimas neatliekamas, argumentuojant, kad įrenginys buvo blogai sumontuotas.

Susisiekime!

Mūsų biuras

Statybininkų g. 8, Marijampolė

Skambinkite

Darbo laikas

Pr-Pn: 8:00-17:00